Domowe sposoby na zaparcia

Domowe sposoby na zaparcia

zaparcia1

Domowe sposoby na zaparcia – Któż z nas nie cierpiał choć raz na dokuczliwe zaparcia i ciągłe uczucie niepełnego wypróżnienia się? Problem ten dotyka już co drugą kobietę i co czwartego mężczyznę. Jest więc niezwykle powszechny. Nie ma się więc co dziwić, że w aptekach aż roi się od środków na tę dolegliwość. Zanim jednak się po nie sięgnie, dobrze jest wypróbować sprawdzone przez nasze babki sposoby.

Domowe sposoby na zaparcia

domowe sposoby na zaparciaDomowe sposoby na zaparcia – Najczęściej stosuje się mieszankę przygotowaną z wody i miodu. Przepis jest dziecinnie prosty, a efekt niemal natychmiastowy. Wieczorem do szklanki letniej wody wystarczy dodać łyżeczkę prawdziwego miodu, poczym odstawić i wypić następnego dnia rano. Jeśli jednak nie za bardzo chcemy tyle czekać można sięgnąć po właściwości suszonych owoców. Szczególnie dobroczynne dla prawidłowej pracy układu pokarmowego będą figi, śliwki i morele. Zjedzenie nawet niewielkiej ich ilości powinno doprowadzić do szybkiego wypróżnienia. Nie od dziś wiadomo, że jelita najchętniej podejmują prace rano, dlatego to właśnie o tej porze dobrze jest zadziałać. Czasem wręcz wystarczy zwykła kawa wypita na pusty żołądek.

Najlepsze domowe sposoby na zaparcia kilka dodatkowych rad

 

Domowe sposoby na zaparciaPodobne działanie ma także kefir, jogurt lub inne produkty na bazie mleka. W niektórych domach znany jest jeszcze jeden sposób na przykre zaparcia. Jest on pomocny zwłaszcza w przypadku tych stale nawracających. Mianowicie mowa tu o kuracji zwykłą wodą(zobacz także – zaparcia dieta). Poleca się wypijanie trzech szklanek letniej wody trzy razy w ciągu dnia. Ważne jednak w tym jest to, by wodę wypijać na godzinę przed jedzeniem. Taka kuracja powinna trwać tydzień. Dzięki temu jelita zaczynają pracować regularnie, a to jest najważniejsze w prawidłowym wypróżnianiu się i zapobieganiu zaparciom. Dobrze także, gdy do codziennych czynności wprowadzi się ćwiczenia lub choćby krótką gimnastykę. Nawet regularne spacery mogą w tej kwestii być niezwykle pomocne.
cena zaparcia
Domowe sposoby na zaparcia –  jak widzisz jest wiele domowych metod na zaparcia, należy tylko wybrać najbardziej odpowiednią dla samego siebie.

Artykuł znaleziony przez następujące frazy:

  • domowe sposoby na zaparcia
  • domowe sposoby na zatwardzenie
  • zaparcia domowe sposoby
  • domowy sposób na zaparcia
  • naturalne sposoby na zaparcia
  • domowy sposób na zatwardzenie
  • sposób na zatwierdzenie
  • domowy sposób na wypróżnienie się
  • sposoby na zatwierdzenie u dzieci
  • sposoby na niepełne wyproznienie

Speak Your Mind

*