Zaparcia u  dzieci

Zaparcia u dzieci

Zaparcia u dzieci to dużo poważniejszy problem niż u dorosłych. Ich występowanie również może mieć inne podłoże. Warto jednak zdać sobie sprawę, że w przypadku zaparcia u dzieci, rozwiązanie sprawy przy użyciu ogólnodostępnych środków przeczyszczających nie wchodzi w grę. W dużej ilości zaparć występujących u dzieci, lekarze nie potrafią znaleźć ich źródła.

cena zaparcia

Zaparcia u dzieci – zaparcia u małych dzieci

zaparcia u dzieciZaparcia u dzieci – Przyjmuje się, że w większości przypadków są one spowodowane jakąś stresującą sytuacją. Wpływ na to może mieć chociażby nauka załatwiania swoich potrzeb do nocnika. Wiele dzieci traktuje taką naukę jako przymus na który nie zawsze chcą się zgodzić. W związku z tym niejednokrotnie wstrzymują zwykłe wypróżnienie, co prowadzi do gromadzenia się masy kałowej w jelitach oraz do późniejszego bolesnego oddawania stolca. Takie zachowania sprzyjają częstemu występowaniu zaparcia u dzieci. Specjaliści twierdzą także, że dokuczliwe zatwardzenia mogą być przekazane genetycznie przez jednego z rodziców lub też być objawem jednej z wielu rożnych chorób, jak choćby zapaleń jelit, chorób tarczycy czy innych przyczyn neurologicznych.

Zaparcia u dzieci  przyczyny i leczenie

Najczęściej jednak zaparcia u dzieci, tak jak i  u osób dorosłych występują poprzez niewłaściwy sposób odżywiania się. Dieta uboga w błonnik oraz zbyt mało wody to główny sprzymierzeniec zaparć.

Zaparcia dieta – Prostą radą jest więc wprowadzenie do diety dziecka produktów pełnowartościowych, w tym najważniejsze dużo warzyw i owoców. Z doraźnymi zaparciami można radzić sobie chociażby przy pomocy jabłka, które powinno szybko rozwiązać uczucie pełności i niedostatecznego wypróżnienia się. W żadnym wypadku, jednak nie można problem jakim jest ” zaparcia u dzieci ”  lekceważyć. Organizm dziecko jest zbyt delikatny, by pozwolić na jakiekolwiek zaniedbania.

Zaparcia  leczenie – Gdy zaparcia u dzieci  powtarzają się często, warto udać się do lekarza, który poszuka przyczyny tych dokuczliwych dolegliwości.

Artykuł znaleziony przez następujące frazy:

  • zaparcia u dzieci
  • dzieci

Speak Your Mind

*